Akce

Realizované akce

OBCHODNÍ KOMORA TABRÍZ, ÍRÁN v České republice – 16-19.10.2017

ČSIOK přivítala ve svých prostorách 18ti člennou delegaci Tabrízské obchodní komory v čele s paní Sonjou Andish, zároveň představitelkou městské rady Tabrízu. Jednotliví členové (vesměs ředitelé významných firem) se krátce představili a uvedli, o co konkrétně mají v ČR zájem, např. automobilový průmysl, CNC stroje, čističky vody, autobusy na plyn a další. ČSIOK zajistila prezentace ETD-Transformátory, Environment Commerce, SOR, ILC Factory a B2B jednání, návštěvy ve firmách Kovosvit MAS, TOS Pečky, Brisk Tábor a přijetí na MPO u náměstka pana Muřického, návštěvu Poslanecké sněmovny Parlamentu u místopředsedy pana Filipa.

8-01

Členové delegace po příletu do Prahy.


8-03

Členové delegace Tabrízské obchodní komory a hosté.


8-02

Stojící zleva: zástupce ČSIOK v Teheránu pan Amir Tavakoli, Ing. Zdeněk Zbytek místopředseda představenstva ČSIOK. Sedící třetí zleva: paní Sonja Andish, vedoucí delegace, tlumočnice paní Zohrevand, Jan Kavan, předseda představenstva ČSIOK, pan Keller, ETD-Transformátory.
Čeští autoři v perských překladech

Upozorňujeme na aktuální výstavu v Národní knihovně, která dokumentuje prostřednictvím perských překladů českých autorů, jak si íránská kulturní veřejnost postupně hledá a vytváří vztah k československé a posléze české kultuře. Je překvapivé a zároveň potěšující, že se tak malá země může chlubit tak velkým množstvím překladů do tak geograficky i formálně vzdáleného jazyka. Výstava potrvá do 28.4.2018, otevřeno je PO-SO od 9-19 hod.


ČSIOK ve spolupráci s Ministerstvem obchodu a průmyslu ČR připravil pracovní setkání s náměstkem ministra průmyslu, dolů a obchodu Íránu a současně prezidentem státního holdingu IDRO (Industrial Development and Renovation Organisation of Iran) pana Dr. Mansoura Moazzamiho v doprovodu třech dalších významných osob VE STŘEDU TJ. 5.4.2017 v 15.hodin na MPO , Na Františku 32.

Jednání řídil náměstek ministra průmysl a obchodu ČR pand Eduard Muřický, přítomni byli zástupci komory tj. pan Jan Kavan, předseda představenstva a Ing. Zdeněk Zbytek, člen představenstva a vedoucí sekce energetiky a zástupci významných českých výrobních firem, o které již Írán projevil zájem. Dále byli přítomni zástupci ČEB, EGAP, ČSOB a dalších bank. V průběhu svého pobytu delegace IDRO navštívil Plzeň, kde se sešel se zástupci ŠKODA Transportation, ŠKODA Electric a ŠKODA DOOSAN.

Návštěva delegace dr Seyeda Hamida Adabiho, prezidenta firmy PADICO (řídí íránský civilní letecký průmysl) ve dnech 6.-12.2.2017

Na pozvání CSIOK přiletěla 12tičlenná delegace vedená Dr Adabim, prezidentem PADICO a vedoucím odboru leteckého průmyslu v IDRO. CSIOK pro delegaci zajistila návštěvu některých svých členských firem: Tatra Kopřivnice, SOR Libchavy, Aircraft Kunovice, První brněnská strojírna (PBS), UNIS, Aero Vodochody, Škoda Auto Mladá Boleslav, Škoda Transportation, ILC Factory Plzeň. Na závěr pobytu delegace zajistila CSIOK přijetí u náměstka ministra průmyslu a obchodu Eduarda Muřického, který byl ministrem pověřen se starat i o Irán.

Dr Adabi před odletem ještě prostřednictvím Skypu pohovořil se zástupcem kladenské Poldi Steel, která má zájem o spolupráci s Iránem.

CSIOK pověřila Dr Adabiho, aby prověřil možnosti institucionalizovat v Iránu íránskou část CSIOK a v té souvislosti spolupracovat s Teheránskou obchodní komorou a především Amirem Tavakolim.

7-01

Jednání delegace Dr Adabiho ve Škodě Auto, Mladá Boleslav.


7-05

Delegace Dr Adabiho ve Škodě Auto, Mladá Boleslav. První zleva pan Petr Pelikán, arabista, člen představenstva ČSIOK, třetí zleva pan Yeganeh (Palco Aviation), Ing.Zdeněk Zbytek, dr Seyed Hamid Adabi (Padico Holiding), Jan Kavan, Ahmad Khadem (ITCO Turbines)


7-03

Delegace Dr Adabiho na letišti V.Havla


7-04

Zdeněk Zbytek a Seyed Hamid Adabi


7-02

Večeře s delegací dr Adabiho a Vratislavem Kulhánkem


7-06

prezentace Aero Vodochody delegaci Dr Adabiho 9.2.2017


7-07

Delegace Dr Adabiho navštívila v Plzni i Skodu Transportation 9.2.2017. Nalevo Wojciech Grzonka (ředitel prodeje Škody Transportation) a napravo Pavel Kuch (ředitel mezinárodního obchodu Škoda Electric).


Návštěva delegace Teheránské obchodní, průmyslové, důlní a agrární komory v ČR ve dnech 30.1.-2.2.2017

Více než sto českých podnikatelů a tři desítky íránských podnikatelů se 30. ledna sešlo na Česko-íránském byznysovém fóru, které spolupořádal Svaz průmyslu a dopravy ČR. Dalšími pořadateli bylo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Česko-slovensko-íránská obchodní komora a Hospodářská komora ČR. (viz foto).

Setkání se uskutečnilo u příležitosti návštěvy delegace Teheránské obchodní, průmyslové, důlní a agrární komory, kterou vedli její prezident Masoud Khansari a místopředseda této komory pro zahraniční vztahy, významný vědec Mohammad Reza Bakhtiari. S Teheránskou obchodní komorou má CSIOK již rok podepsané Memorandum o vzájemném porozumění a spolupráci, které v Teheránu podepsali Jan Kavan a Masoud Khansari.

Na MPO pak došlo k početným B2B jednáním.

Následující den pořádal místopředseda Poslanecké sněmovny (PS) JUDr Vojtěch Filip oficiální oběd v PS pro vedení Teheránské obchodní komory. Oběda se za CSIOK zúčastnil i Jan Kavan a zástupce CSIOK v Iránu pan Amir Tavakoli. Prezident Teheránské obchodní komory pan Khansari poděkoval CSIOK za dobrou spolupráci a navrhl, aby se v rámci jeho komory v Teheránu vytvořil malý odbor pro Českou republiku, jako zárodek íránské části společné CSIOK, o který by staral pan Amir Tavakoli.

CSIOK pak ve svých prostorách zorganizovala prezentaci svých nejvýznamnějších firem (viz foto).

Část delegace již předtím odvezli zástupci CSIOK do Sezimova Ústí na prohlídku Kovosvitu Mas. Tato firma je jedním z předních evropských dodavatelů technologie obrábění a výrobcem obráběcích strojů. Svým výrobním sortimentem se orientuje hlavně na subdodavatele pro automobilový, energetický, letecký a strojírenský průmysl. Firma spolupracuje s CSIOK.

6-01

Ing. Zdeněk Zbytek, vedoucí energetické sekce CSIOK prezentuje firmu Mavel a další členy CSIOK

6-02

Ing. Zdeněk Zbytek, vedoucí energetické sekce CSIOK přebírá dárek od Teheránské obchodní komory pohár s typickým íránským modrobílým vzorem. Tabatabaei, poradce prezidenta státního holdingu IDRO pana M. Moazzamiho.6-03

J.Kavan přebírá dárek od Teheránské obchodní komory.
Vedle něj stojí Ing. Z. Zbytek a Amir Tavakoli, zástupce CSIOK v Iránu


6-04

Jednání v kanceláři CSIOK, druhý zprava pan N.Tabatabaei6-05

N.Tabatabaei v diskusi s Amirem Tavakoli


6-06

prezentace firmy Dr Muller Pharma


6-07

prezentace firmy Environment Commerce


6-08

prezentace firmy Nebulo


6-09

prezentace firmy Šmeral


6-10

předseda Teheránské obchodní komory Masoud Khansari děkuje za prezentaci českých firem a slibuje spolupráci


6-11

předseda Teheránské obchodní komory Masoud Khansari diskutuje se chargé d'affaires Iránu A.Jowkarem o katalogu CSIOK vydaném ve farsí


6-12

Česko – Íránské byznys forum, které na MPO spolupořádaly Svaz průmyslu a obchodu ČR, Hospodářská komora ČR a Česko-slovensko-íránská obchodní komora (CSIOK) dne 30.1.2017 u příležitosti návštěvy Teheránské obchodní komory, kterou vedl její předseda pan Masoud Khansari


6-13

chargé d'affaires Ali Akbar Jowkar, předseda Teheránské obchodní komory Masoud Khansari a jeho mpř.Mohammad Reza Bakhtiari v CSIOK kancelářiŘádná Valná hromada ČSIOK 12.prosince 2016

12.prosince 2016 se sešla Valná hromada ČSIOK. Její průběh je popsán v následující zprávě:

Průběh valné hromady CSIOK 2016-12-12.pdf

5-01

JUDr Vojtěch Filip, místopředseda Poslanecké sněmovny na Valné hromadě CSIOK


5-02

Nikola Uksová, členka předsednictva CSIOK a vedoucí sekce sklářského průmyslu na Valné hromadě CSIOK


5-03

valná hromada CSIOK. Zleva: Ing Jan Šíp, fy MAVEL, Nikola Uksová, fy Egermann, A.Jowkar, chargé d'affaires Iránu, Jan Kavan, předseda představenstva CSIOK, Miloš Kužvart, místopředseda představenstva CSIOK, Jaroslav Masopust, Moldvin


5-04

chargé d'affaires Ali Akbar Jowkar v ČR, Jan Kavan, předseda představenstva CSIOK, Miloš Kužvart, místopředseda představenstva CSIOK, Jaroslav Masopust, člen představenstva ČSIOK a firmy Moldvin, Ing. Zdeněk Zbytek člen představenstva a vedoucí sekce energetiky ČSIOK a předseda představenstva firmy Česká východní a.s.


« Předchozí akce Další akce »